عجیب ترین سوره در قرآن «

Screen Shot 2018-06-09 at 12.22.22.png

قرآن کلام محمد یا خدا ؟
در قرآن سوره ای به نام المسد وجود دارد که همین یک سوره که دارای 5 آیه می باشد به تنهایی برای اثبات اینکه قرآن کلام محمد است ، کفایت می کند.
ابتدا کل این سوره (المسد) را می آوریم!
1)تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ دستهاى ابولهب بريده باد و مرگ بر او باد.
2) مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ
دارايى او و آنچه به دست آورده بود به حالش سود نكرد.
3) سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ زودا كه به آتشى شعله‌ور درافتد.
4) وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ و زنش هيزم‌كش است.
5) فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ
و بر گردنش طنابی از ليف خرما دارد.
نکته اول : اگر قرآن کلام خدا باشد باید طبعا هر سوره حاوی پیامی مهم برای هدایت بشریت باشد ؛ اما با نگاه به این سوره حقیقتا چه پیامی می تواند به انسان داشته باشد؟
نکته دوم : حال توجه کنید به آیه اول ؛ آیا خدایی که بنده خود را آفریده در خصوص انسانی که آفریده اوست چنین نفرین می کند؟ آیا خدای توانا ،بنده ای که توسط خودش خلق شده را دعا بر قطع شدن دست و آرزوی مرگ او را می کند؟
نکته سوم : چرا خدا با چنین لحنی درباره ی زن ابولهب صحبت می کند؟ آیا خدا به آن بزرگی زن ابولهب را بخاطر شغلش مسخره می کند و او را زنی هیزم کش و گردنش را دارای طنابی از لیف خرما معرفی می کند؟
نکته چهارم : آیا هیزم کش بودن جرم است؟ عیبی دارد؟ اشکال در آن است؟
پ:ن ابولهب (با نام اصلی عبدالعزی بن عبدالمطلب) کنیه‌ای است که قرآن (سوره تبت آیه ۱۱) و مسلمانان بر یکی از عموهای محمد، پیامبر اسلام اطلاق کرده‌اند. ابولهب در ۲۴ رمضان سال ۲۲ ه. ق درگذشت. این مرد تا هنگام مرگ یکی  از بزرگترین و سخت‌ترین دشمنان محمد بود و می‌توان علت این دشمنی را که مخالفت با عصبیت قومی و خانوادگی عرب بود از ام‌جمیل همسر ابولهب دانست که دختر حرب بن امیه و خواهر ابوسفیان و عمهٔ معاویه است. شاید دلیل آوردن این سوره توسط محمد در قرآن همین دشمنی شخصیش با وی و زنش بوده است

11 نظر برای “عجیب ترین سوره در قرآن «

 1. یاد آور میشوم که ممد تازی به دختر شش ساله ی ابوبکر با نام ازدواج تجاوز کرد و نیز #هفتصد تَن از قوم بنی قریظه را گردن زد. او پیمان صلحی که میان ابوسفیان و خودش را به بهانه ی خورده شدن عهد نامه ی #شکست. ممد تازی خونریزترین موجود در کل تاریخ بشریت است. چهارده قرن کشت و کشتار مسلمانان را گویا ندیده اید!!!

  دوست داشتن

 2. کافر سگ نجس مردم رو الکی گم راه نکن

  دوست داشتن

 3. ما دیگه دین اسلام ونمیخوایم ما پارسیم نه عرب دینشون مبارک خودشون

  دوست داشتن

 4. شما مردمی ک اومدید اینجا و سعی میکنید قرانو خوب جلوه بدید .خب بگید این ایه ها چ پیام مهمی از طرف خدا برای بشریت داره؟ تا کی میخواید خودتونو گول بزنید

  دوست داشتن

 5. پس توی الاغ و من رو کی آفریده نادون توهم که عین قوم بنی اسرائیل ازهمه چی ایراد ميگيري

  دوست داشتن

 6. درود بر شــــــما عالـــــی وبینظیر مانند همیشه
  عادت‌ها و خرافات می‌توانند که انسان‌ها را نابود کنند کافی است شخصی به رنج کشیدن ، گرسنگی و زیر ستم بودن عادت کند تا دیگر هرگز به رهایی فکر نکند و در بند بودن را ترجیح دهد !!همه چیز به مذهب مربوط میشه..پس نگویید جهل و خرافات به مذهب مربوط نیست…بسیاری از مردم که مذهبی می شوند، فقط از طریق اطلاعات مذهبی میشوند همین جاست که تمام نکته را از دست میدهند نخستین گام آنان در جهتی خطا برداشته شده ،اگر زندگی شما را یک انسان مذهبی کند قضیه کاملا فرق دارد.اگر خود تجربه ی زندگی در تو طلبی را برای حقیقت بیفزاید، زیبا خواهد بود.ولی فقط به این دلیل که چیزی شنیده ای،مردم درباره خدا، بهشت، نيروانا و اشراق چیزها می گویند و به سبب این حرفها و تبلیغات در طول قرون و به دلیل وجود میلیون ها کتاب،متون مقدس،کلیساها و مدارس مذهبی از همان کودکی شما را شرطی کرده که خداو بهشتی هست و شما باید آنها را جستجو کنید!اگر به سبب این شرطی شدگی ها شما جستجوی خود را شروع کنید،جستجوی شما از همان ابتدا محکوم به شکست است و از همان ابتدا جهتی اشتباه را پیش گرفته اید،این جستجوی تو نخواهد بود ویک جستجوی استقراضی ..این یک اشتیاق اصیل در قلب تو نیست و فقط در سرتان است..چیزی تصادفی است،زیرا که به شما گفته شده،اگر به شما گفته نشده بود،شما هرگز به خودتون زحمت نمی دادید و میتوانید به وضوح این امر را ببینید!!! ✍اشو

  دوست داشتن

 7. درود بر شــــــما عالـــــی وبینظیر مانند همیشه
  عادت‌ها و خرافات می‌توانند که انسان‌ها را نابود کنند کافی است شخصی به رنج کشیدن ، گرسنگی و زیر ستم بودن عادت کند تا دیگر هرگز به رهایی فکر نکند و در بند بودن را ترجیح دهد !!همه چیز به مذهب مربوط میشه..پس نگویید جهل و خرافات به مذهب مربوط نیست…بسیاری از مردم که مذهبی می شوند، فقط از طریق اطلاعات مذهبی میشوند همین جاست که تمام نکته را از دست میدهند نخستین گام آنان در جهتی خطا برداشته شده ،اگر زندگی شما را یک انسان مذهبی کند قضیه کاملا فرق دارد.اگر خود تجربه ی زندگی در تو طلبی را برای حقیقت بیفزاید، زیبا خواهد بود.ولی فقط به این دلیل که چیزی شنیده ای،مردم درباره خدا، بهشت، نيروانا و اشراق چیزها می گویند و به سبب این حرفها و تبلیغات در طول قرون و به دلیل وجود میلیون ها کتاب،متون مقدس،کلیساها و مدارس مذهبی از همان کودکی شما را شرطی کرده که خداو بهشتی هست و شما باید آنها را جستجو کنید!اگر به سبب این شرطی شدگی ها شما جستجوی خود را شروع کنید،جستجوی شما از همان ابتدا محکوم به شکست است و از همان ابتدا جهتی اشتباه را پیش گرفته اید،این جستجوی تو نخواهد بود ویک جستجوی استقراضی ..این یک اشتیاق اصیل در قلب تو نیست و فقط در سرتان است..چیزی تصادفی است،زیرا که به شما گفته شده،اگر به شما گفته نشده بود،شما هرگز به خودتون زحمت نمی دادید و میتوانید به وضوح این امر را ببینید!!!

  دوست داشتن

 8. سزای ظالم چیه که مظلوم رو بخاطر کمترین نیازهاش به هر کاری و راهی واداشته و تموم مسیرهای درست و روش بسته

  دوست داشتن

 9. چوب تو ماتحت تو و ننه ي فاحشه ت و باباي ديوث جاكشت

  دوست داشتن

 10. گوه بي كار توي گوه سواد داشتي عين استيون هاوكينگ مي گفتي كه من دينم بي خداييه و مي رفتي سراغ فيزيك. انقدر ذهن گوه ت درگير متافيزيكه يني و نمي توني لال بشيني دو دقيقه واسه اينه كه هم بي سوادي هم خرافاتي هم يا ننه ت با شيطان خوابيده يا بابات. در هر صورت علاف و بي سواد و گوهي.

  دوست داشتن

 11. من شما رو مجبور کردم که از بیخدایی بازدید کنی؟ من هیچوقت کسی رو تشویق نمیکنم دینش رو ترک کنه ،بی خدایی تا جایی که بتونه اگاهی میده تا افرادی مثل شما متوجه کارهایی که میکنند باشند و همهچیز رو به دین و خدا نبندند و چیژی رو مقدس ندانند، من هیچوقت از مطالب توهین امیز استفاده نکردم همه واقعی بودند ، باید یاد بگیری به عقاید دیگران احترام بگذارید فقط همین

  دوست داشتن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s